موتور اصلاح‌طلبان روشن شد 

خبری در راه است، اصلاح‌طلبان از خلوت به جلوت راه می‌یابند.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

این‌بار رسانه‌های اصولگرا نیستند که نسخه‌پیچی‌های آنچنانی کنند و از جلسات غیرعلنی سخن بگویند و اسامی ابداعی و نامتعارف به‌کار ببرند. موتور اصلاح‌طلبان دیگر نه در رسانه‌های اصولگرا که در اتاق شیشه‌ای اصلاح‌طلبان روشن است، گویا قرار است چرخ‌دهنده‌ها به حرکت درآیند و چراغ اصلاح‌طلبی یک‌بار دیگر در سپهر سیاسی به تلألو درآید.

سه سال و اندیست که به‌جای جلسات و گردهمایی‌های حزبی و طیفی و جناحی، دیدارهای عمومی اصلاح‌طلبان تنها محدود و محصور در مجالس ختم و مراسم عروسی بود و مجال هم‌اندیشی درباره مسائل روز و ارائه نظرات و طرح دیدگاه‌های هماهنگ و منسجم این جریان سیاسی مهیا نبود. طرفه آنکه در طول این مدت عده‌ای از خلأ به‌وجودآمده بهره جسته و پرچم اصلاح‌طلبی را مصادره به مطلوب می‌کردند و در لفافه این عنوان خود را در فضای سیاسی مطرح می‌ساختند.

آنان که در بهترین حالت ممکن تنها بخش قلیل و بسیار کوچکی از اصلاح‌طلبان را شامل می‌شدند، نام همایش‌های خود را گردهمایی اصلاح‌طلبان می‌گذاشتند اما بالاخره روز گذشته یگانه مرجع موثق و مورد اجماع اصلاح‌طلبان که متشکل از تمامی احزاب و تشکل‌های این جریان سیاسی است سکوت را شکست و سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اعلام داشت: مجمع بزرگ اصلاح‌طلبان در روزهای ۲۷ و ۲۸ دی‌ماه در تهران برگزار می‌شود؛ مجمعی که بنابر گفته نجفقلی حبیبی با حضور تمامی چهره‌ها و شخصیت‌های اصلاح‌طلب و احزاب و جریان‌های منتسب به این نحله سیاسی برگزار می‌شود. با این اوصاف این گردهمایی نه‌تنها در طول بازه زمانی پس از انتخابات سال 88 مسبوق به سابقه نبوده که به طریق اولی با نگاه به سیر تحولات این جریان در چند سال قبل‌تر از آن هم بی‌بدیل است.

راهبرد نهایی حضور فعال در عرصه سیاسی

در طول چند ماه اخیر اصلی‌ترین پرسشی که نقل محافل و گعده‌های سیاسیون بوده و در فضای عمومی هم زمزمه‌های آن شنیده می‌شده، چگونگی کنش اصلاح‌طلبان در عرصه سیاسی با توجه به شرایط و الزامات موجود بوده و حرف و حدیث‌هایی درباره آن شنیده شده است. این موضوع تنها محدود و محصور به طیف‌های درون‌گفتمانی اصلاح‌طلبان نبوده و با توجه به حجم واکنش‌ها می‌توان آن را دغدغه اصلی اصولگرایان نیز به‌شمار آورد.

از طرح شرط و شروط سیاسی گرفته تا خط و نشان کشیدن برای رقیب در جبهه مقابل و از ارائه راهبردهای مختلفی چون سکوت و کناره‌جویی تا پویایی و تحرک در درون اصلاح‌طلبان مطرح بوده، در همین راستا نجفقلی حبیبی بالاخره از رویکرد نهایی و غایی این جریان سیاسی پرده برداشت و عنوان کرد که در جلسه روزگذشته این تشکل مساله حضور فعال اصلاح‌طلبان در عرصه سیاسی از تصویب این مجموعه گذشته و به شورای سیاسی ابلاغ شده است.

با توجه به سخنان قبلی وی که در آن اشعار داشته بود جلسات متعدد و منظمی درخصوص اتخاذ راهبرد جریان اصلاح‌طلبی انجام گرفته این تصمیم را می‌توان حاصل خردجمعی اضلاع و اجزای این تشکل دانست و آن را فصل‌الخطابی برای برون‌رفت از سردرگمی این تشکل سیاسی به‌شمار آورد.

همایش بزرگ با مشارکت تمامی تشکل‌ها

نجفقلی حبیبی نخستین دستاورد این اجماع برای فعال‌سازی جریان سیاسی اصلاح‌طلبان را تشکیل مجمع بزرگ اصلاح‌طلبان عنوان و خاطرنشان کرد: در جلسه شورای هماهنگی مقرر شد تا مجمع بزرگ اصلاح‌طلبان در تاریخ ۲۷ و ۲۸ دی‌ماه، پس از ماه‌های محرم و صفر در تهران برگزار شود. جلسه‌ای که اذهان عمومی برای یادآوری نمونه مشابه آن باید بسیار به عقب بازگردند و خاطرات سیاسی خود را مرور کنند.

پس از رویدادهای سال 88 حضور این جریان سیاسی در عرصه عمومی محدود و محصور شد اما نکته جالب توجه آن است که این موضوع عقبه دیرین‌تری هم دارد و چنین همایشی با این دایره شمول و گستردگی با بروز اختلافات در میان اجزای این جناح در طول بیش از یک دهه اخیر کم‌‌سابقه بوده و شاید بتوان گفت شرایط پیرامونی و مضیقه‌ها باعث شده که برای برون‌رفت از چالش‌ها انسجام و اتحاد فراموش‌شده دوباره احیا شود.

با این اوصاف به‌نظر می‌رسد این تشکل اکنون که تصمیم به حضور فعال در عرصه سیاسی گرفته قصد ندارد بازیگر حاشیه‌ای و منفعل باشد و می‌خواهد با تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خود پا به عرصه بگذارد و هدف‌گذاری مشخصی را برای نیل به جایگاه سیاسی مطلوب درنظر دارد./روزنامه آرمان

يک کانديدا از خارج از کشور مي‌آيد؟

در تازه‌ترين اظهارنظر اصلاح‌طلبان درباره نامزد احتمالي شان براي انتخابات رياست‌جمهوري سال 92،‌محمدرضا راه چمني دبيركل حزب تازه تاسيس وحدت و همكاري ملي ايران اعلام كرد كه نامزدشان از خارج از كشور مي‌آيد.

راه چمني كه با آريا گفت‌وگو مي‌كرد، خاطرنشان كرد: در حال حاضر ما يک موردي سراغ داريم که ايشان در خارج از کشور حضور دارند. اين شخص در حالي که گرايش اصلاح‌طلبانه دارد اما مستقل است و سابقه کار اجرايي و وزارت نيز دارد لذا با توجه به سوابق بسيار روشن ايشان و البته از آنجايي که در درگيري‌هاي سياسي نيز نبوده بنابراين نمي‌توانند تخريبش کنند بنده معتقدم اين چهره مي‌تواند جوانان،نخبگان و نيروهاي ارزشي نظام را به خود جذب کند.

راه چمني درباره کانديداتوري سيدمحمد خاتمي نيز گفت:از آنجايي که خاتمي بنا ندارد کانديدا شود لذا بنده در اين خصوص نظري ندارم البته اگر ايشان وارد صحنه شود مقبوليت خوبي خواهد داشت اما با اين وجود از حالا نمي‌توانيم قضاوت کنيم اين مقبوليت در چه حدي باشد./تابناک

 تاريخ : | | نویسنده : uploadv |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.