<p style=

 

 

رئیس اداره بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، ارجاع افراد برای دریافت واکسن کودکان به داروخانه ها و مطب پزشکان را تخلف دانست و تاکید کرد: واکسن کودکان در کشور رایگان است.

 

دکتر سیدمحسن زهرایی در گفتگو با خبرنگار مهر به موضوع ارجاع افراد برای تهیه واکسن کودکان به داروخانه ها گفت: اگر چنین مواردی مشاهده شود تخلف است و هموطنان در صورت برخورد با این قبیل موارد، موضوع را به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی شهرستان خود اطلاع دهند.

وی ضمن رد هرگونه روابط مالی در زمینه دریافت واکسنهای کودکان، افزود: تمامی واکسنهای کودکان به صورت رایگان است و هموطنان هیچ پولی بابت این واکسنهای پرداخت نمی کنند.

زهرایی با اشاره به تولید برخی از واکسنها در کشور، ادامه داد: برخی از واکسنها نیز از کشورهای مختلف وارد می شوند اما آنچه مهم است اینکه تمامی واکسنها اعم از تولید داخل و وارداتی، بایستی در آزمایشگاههای وزارت بهداشت بررسی و از سازمان غذا و دارو تاییدیه دریافت کنند.

رئیس اداره بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت افزود: پس از اینکه تاییدیه های لازم دریافت شد، این واکسنها از طریق سیستم توزیع وزارت بهداشت در اختیار مراکز دانشگاهی قرار گرفته و از آن طریق در اختیار مراکز بهداشتی و درمانی در شهرها و روستاهای کشور قرار می گیرد.

وی با اعلام این مطلب که ممکن برخی واکسنها مثل هپاتیت و آنفلوآنزا از طریق بخش خصوصی و با نظارت وزارت بهداشت وارد شوند، اظهارداشت: اما اینکه بخواهند برای واکسنهای کودکان هزینه ای دریافت کنند، تخلف است و برخورد می شود.

زهرایی در ارتباط با اینکه ایران از کدام کشورها واکسن وارد می کند، گفت: کشورهای مختلفی هستند که مجوزهای لازم برای تولید واکسن را از سازمان بهداشت جهانی دریافت کرده اند. این کشورها شامل هند و فرانسه می شود که ما از آنها واکسن وارد می کنیم..../خبرگزارى مهرتاريخ : | | نویسنده : uploadv |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.