وزير كشور دولت اصلاحات، طرح انتخاب مستقيم شهردار توسط مردم را يك گام به جلو و در راستاي پررنگ كردن نقش مردم در امور كشور ارزيابي كرد و در عين حال تحقق كامل و مثبت اين امر را نيازمند رعايت ضوابط و شرايط مرتبط با صفات شهرداران و محدود نشدن اختيارات شوراها دانست.

عبدالواحد موسوي لاري در گفت‌‏وگو با خبرنگار "ايلنا"، با بيان اينكه بحث انتخاب مستقيم شهردار توسط مردم قبلا هم مطرح بود، گفت: به نظر من در كلان‌‏شهرهايي مثل تهران، اين كار يك گام به جلو تلقي مي‌‏شود و اينكه مردم بتوانند به طور مستقيم مدير اداره شهر خود را انتخاب كنند و به نوعي در انتخاب او سهيم باشند، كار خوبي است.
وي تصريح كرد: براي انتخاب شهرداران با درجات مختلف شرايطي قرار داده‌‏اند زيرا هر كس با هر سابقه مديريتي و هر رشته تحصيلي نمي‌‏تواند در اين سمت قرار بگيرد.
موسوي لاري افزود: همچنين نتيجه انتخابي كردن شهرداران نبايد به محدود شدن اختيارات شوراها براي نظارت براي مديريت شهري منجر شود و با نگاه بها دادن به آراي مردم -كه آن را مثبت تلقي مي‌‏كنيم- شوراها مصلوب‌‏الاختيار شوند.
وي ادامه داد: شوراهاي اسلامي شهر و روستا بايد بتوانند شهردار را به عمل و رعايت چارچوب برنامه و بودجه‌‏ سالانه مقيد بكنند، آنها بايد بتوانند شهردار را بازخواست كرده و بودجه تصويب كنند و حتي به نمايندگي از مردم، به عملكرد شهردار نظارت كنند.
وزير سابق كشور ادامه داد: اگر با انتخاب مستقيم شهرداران توسط مردم نظارت مستمر و جدي شوراها زير سوال نرود، ما اين اقدام را مثبت و بها دادن به مردم ارزيابي مي‌‏كنيم.
موسوي لاري با تاكيد بر اينكه انتخاب شهرداران توسط دولت يك عقب‌‏گرد در عرصه مديريت كشور محسوب مي‌‏شود، خاطرنشان كرد: محدود كردن شوراها و دولتي كردن مديريت شهري به معناي مصلوب‌‏الاختيار كردن شوراهاست كه نه مجلس زير بار آن مي‌‏رود و نه جامعه با تجربه دو دوره نظام شورايي آن را مي‌‏پسندد.
وي در پايان گفت: به اعتقاد من جامعه از مراحل انتصاب شهردار از طرف دولت فاصله گرفته ‌‏است و حال بايد به سمتي برويم كه نقش مردم را در عرصه‌‏هاي مختلف پررنگ‌‏تر كنيم.تاريخ : | | نویسنده : uploadv |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.