سید محمد علی ابطحی در سایت خود نوشت:چند روز پیش که بیانیه ی مجمع روحانیون مبارز در مورد انتخابات خبرگان منتشر شد و در روزنامه ها آمد، آقای خاتمی زنگ زد. حساسیت عجیبی به درست نویسی دارد. در آن بیانیه چندین غلط تایپی – البته غیر مهم – داشت و طبعاً کمی ویرایش می خواست. تقصیر از من بود. آقای خاتمی روز قبلش آن بیانیه را نوشته بود و برای من فاکس کرده بود و من می بایست آن را مرتب می کردم. آقای خاتمی به من می گفت خوب است توضیحی در مورد اغلاط تایپی بدهی! خب این هم توضیح!

آنهایی که پیگیر مسائل سیاسی کشور هستند، خوب است یک بار این متن را در اینجا بخوانند. بیانیه ی مجمع به نکات قابل توجهی اشاره دارد. رد کردن سلیقه ای افراد، ثبت نام نکردن مجتهدان اسلام شناس مترقی، سلامت انتخابات و به خصوص فلسفه ی سیاسی انتخابات خبرگان که مشروعیت بالاترین رکن نظام، یعنی رهبری از این انتخاب است.

اکنون چند روزی است که ثبت نام کاندیداهای خبرگان شروع شده است. به دلیل اجازه ندادن به خبرنگاران، خبر دقیقی از نام و نشان ثبت نام کنندگان وجود ندارد. گمان می کنم مجمع روحانیون مبارز برای انتخابات خبرگان دچار مشکلات ویژه ای است. از یک سو مجمع اعتقاد داشت که باید در خبرگان عالمان رشته های مختلف به دلیل وظایف متعدد رهبری در قانون اساسی حضور یابند؛ این خواسته مورد توجه قرار نگرفت.

از سوی دیگر وقتی لیست مجمع برای مردم معنا پیدا می کند که مجتهدان نواندیش و متفاوت که به تعبیر امام به اسلامی اعتقاد دارند که توان گذر از پیچ و خم های زندگی در دنیای کنونی را داشته باشند، در لیست آنها باشد. انتخاب چنین مجتهدانی البته به دلیل فراوانی خاموش آنان در حوزه های علمیه کار دشواری نبود؛ اما با اطلاعاتی که به طور پراکنده از نحوه ی تأیید صلاحیت ها می رسد، امید به تأیید آنان اندک است. در بسیاری از شهرها، در مورد شخصیت هایی که امکان رد صلاحیت آنان وجود ندارد، شبنامه نویسی و تهدیدات ضمنی از هم اکنون علیه آنان آغاز شده است. بسیاری از این مجتهدان، دلیلی برای ثبت نام نمی بینند.

مجمع روحانیون مبارز مشکل دیگری هم دارد. از همه ی این بزرگواران دعوت به ثبت نام می کند، اما اگر اکثریت آن ها را رد صلاحیت کردند، و تعداد واقعاً اندکی، مثلاً زیر بیست درصد در تهران یا شهرستان ها مورد تأیید قرار گرفتند، آیا امکان ارائه ی لیست هست یا خیر؟ و آیا هوادارانش حاضر به فعالیت و شرکت فعال در این انتخابات می شوند یا نه؟

از همه ی اینها گذشته، آقای خاتمی و آقای موسوی لاری در دورانی که خود رئیس جمهور و وزیر کشور بودند، اگر تقلب را خیلی جدی نمی دانستند، ولی هر دو از وجود تخلفات گسترده در انتخابات صحبت کردند. آقای کروبی که خیلی بیشتر از تخلف معتقد است.

اکنون که نظارت و اجرای انتخابات از یک طیف فکری هستند و مشاور عالی رئیس جمهور هم در آستانه ی انتخابات، علاوه بر معاونت سیاسی وزارت کشور به ریاست ستاد انتخابات نیز برگزیده شده است، طبیعی است که نگرانی در مورد روند انتخابات از جدی ترین مسائل برای اهالی سیاست باشد. با توجه به جایگاه تعیین کننده و تأثیر گذار خبرگان رهبری در انتخاب و نظارت بالاترین مقام کشور بر اساس قانون اساسی، پیشداوری نمی کنیم و ابراز این نگرانی ها در این مرحله برای پیشگیری است و البته تجربه های قبل نیز دلیل اصلی این نگرانی هاست.

 تاريخ : | | نویسنده : uploadv |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.