واكنش رسانه هاى فارسى زبان خارج از كشور نسبت به اعدام صدام بخشى از پيامدهاى اعدام اين ديكتاتور جنايتكار است كه در جاى خود قابل تامل و موجب شناخت بيشتر ماهيت گردانندگان اين رسانه هاست . نشريه اينترنتى پيك ايران در مقاله اى تحت عنوان « اعدام صدام حسين و بى تفاوتى مدافعان لغو مجازات اعدام » به بهانه اينكه اصولا مجازات اعدام خلاف حقوق انسانى است اعدام صدام را محكوم كرد. نشريه « راه كارگر » نيز نوشت اعدام صدام حسين در روز عيد قربان يك عيدى بزرگ براى جمهورى اسلامى ايران بود. نشريه « گويانيوز » با دلسوزى براى ناشى گرى صدام نوشت : مشكل صدام اين بود كه در سالهاى آخر ديكتاتورى خود نميدانست چگونه بايد با قدرتهاى بزرگ كنار بيايد تا گرفتار چنين سرنوشتى نشود.

اقداماتى كه به عنوان عكس العمل در برابر اعدام صدام در بعضى كشورهاى عربى صورت ميگيرد نشان دهنده برنامه هائى براى تحريكات مذهبى و قومى در جهت ايجاد اختلاف و تفرقه ميان مسلمانان است . ديروز در تعدادى از كشورهاى عربى براى صدام تشييع جنازه نمادين برگزار شد. سلفى ها و تكفيرى ها تلاش مى كنند با دامن زدن به اين ماجرا به اهل سنت القا كنند كه از اعدام صدام دچار خسران شده اند درحاليكه صدام با حمله به كويت و وارد ساختن ضربه هائى به عربستان و بعضى ديگر از كشورهاى عربى و كشتار وسيع كردها و اهل سنت عراق دشمنى خود را با اهل سنت هم به اثبات رسانده بود.

تحركات مشكوك به نفع صدام در فلسطين اشغالى نيز جريان دارد. متاسفانه حماس اعدام صدام را محكوم كرد و بعضى افراد وابسته به حماس نيز در اظهارنظرهايشان از مرگ صدام تحت عنوان « شهادت » ! ياد كردند. حماس چندى قبل صدور حكم اعدام صدام را نيز محكوم كرده بود.

به مناسبت عيد قربان يك مرد 45 ساله در ايالت اوتار پرادش هند خود را قربانى كرد. براساس گزارش واحد مركزى از دهلى نو خبرگزارى هندى پى تى اى روز دوشنبه در گزارشى به نقل از پليس ايالت اوتارپرادش هند اعلام كرد محرم على با بريدن گلوى خود در زيارتگاه غازى بابا در ناحيه بهرائچ اين ايالت خود را قربانى كرد. به گفته پليس يك نامه از اين شخص بدست آمده كه در آن نوشته شده است : من زندگى خود را قربانى مى كنم زيرا يك مرتبه در خواب ديدم الله از من براى قربانى خودم را طلبيد. پليس اعلام كرد محرم على چند سال پيش هم تلاش كرد خود را قربانى كند.

قربانى كردن به مناسبت عيد قربان توسط مسلمانان در كشورهاى اسلامى اين روزها به دستاويزى براى برخى پايگاه هاى اينترنتى تبديل شده است . انتشار تصاوير ذبح شتر در پاكستان توسط پايگاه اينترنتى « ياهو » كه بازديد كنندگان فراوانى دارد با اين هدف دنبال مى شود كه مسلمانان را بعنوان انسانهايى خون ريز معرفى كند كه حتى در شادى ها و اعياد نيز خونريزى مى كنند. گويا غربى ها كه خود در مصرف گوشت قرمز رتبه اول را در جهان دارند براى كشتن حيوانات از شيوه هاى مسالمت آميزى استفاده مى كنند كه مسلمانها از آن بى خبرند!


 تاريخ : | | نویسنده : uploadv |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.