وزير بهداشت با اعلام اينكه در مراحل پاياني همه گيري سرماخوردگي و آنفلوانزاي انساني در كشور هستيم، گفت: براي جلوگيري از ورود بيماري از عربستان حجاج امسال واكسن آنفلوانزاي پرندگان زدند.

به گزارش فارس، كامران باقري لنكراني امروز در حاشيه برنامه افتتاح طرح غربالگري سرطان سينه زنان در بيمارستان مهديه تهران در جمع خبرنگاران در مورد شيوع سرماخوردگي و آنفلوانزاي انساني در كشور توضيح داد: هر ساله در مقاطعي از سال سرماخوردگي بين مردم شايع مي‌شود كه پايان پاييز و اوايل زمستان يكي از اين مقاطع است كه اكنون در مراحل نهايي اين همه گيري هستيم.

وي اضافه كرد: اين اتفاق جديدي نيست كه در سنوات گذشته نبوده باشد البته آلودگي و خشكي هوا به خصوص در شهرهاي بزرگ باعث تشديد اين بيماريها شده است و عوارض منفي اين بيماري را امتداد داده است.

وي گفت: آلودگي هوا در شهرهاي بزرگ واقعيتي است كه اثرات منفي آن به علت توسعه شهرنشيني در سالهاي اخير بيشتر شده است، مسائلي كه 30 سال پيش با آن درگير نبوديم.

وزير بهداشت در پاسخ به اين سوال كه آيا سرما خوردگي جديد از عربستان و توسط حجاج آ‌مده است يانه گفت: چند سالي است كه دو برنامه ويژه را براي جلوگيري از ورود بيماري به كشور توسط حجاج اجرا مي‌كنيم يكي واكسيناسيون عليه آنفلوانزاي پرندگان است و ديگر واكسن جديد مرنگكوك است كه واكسن جديد آن به عنوان يك واكسن چند ظرفيتي در چند سال اخير با همكاري سازمان حج و زيارت براي حجاج مورد استفاده قرار گرفته است.

وي ادامه داد: با وجود اين طبيعي است كه در هر مراسم جمعي مانند حج امكان انتقال بيماري به كشورهاي ديگر وجود دارد كما اينكه اين انتقال ممكن است از اروپا نيز باشد مانند آنچه كه در مورد بيماري سارس شاهد بوديم كه تا كانادا نيز پيش رفت.

باقري لنكراني در پاسخ به سوال ديگري در مورد درمان معتادان گفت: بحث انتقال درمان معتادان از بهزيستي به وزارت بهداشت مطرح نيست اما تدوين و ابلاغ استانداردهاي درمان معتادان به عهده وزارت بهداشت است و براي جلوگيري از درمان سليقه‌اي اعتياد همه بايد از دستور العمل وزارت بهداشت تبعيت كنند.

 تاريخ : | | نویسنده : uploadv |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.