شهردار تهران گفت: بودجه شهرداری در افق 4 سال آینده باید به 7 هزار و 500 میلیارد تومان در سال برسد.

به گزارش مهر، دکتر محمد باقر قالیباف ، در سیصد و چهارمین جلسه علنی شورای شهرتهران ، تصریح کرد: تهران سالانه به 5 هزار میلیارد تومان در بخش توسعه ، 2 هزار میلیارد تومان در بخش نگهداشت تجهیزات و وضعیت موجود و 500 میلیارد تومان برای هزینه پرسنلی و اداری نیازمند است و باید در 4 سال آتی فعالیت شهرداری تهران افق بودجه را روی 7 هزار و 500 میلیارد تومان در نظر بگیریم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه بودجه شهرداری در زمان فعالیت شورای شهر دوم نسبت به سال 82 ، 4 برابر شده است خطاب به تعدادی از منتخبان شورای شهر سوم که در جلسه امروز حضور داشتند ، گفت: با فعالیت مناسب اعضای شورای شهر دوم ، افق 5 ساله شهر بسیار روشن است و طرح های جامع و تفضیلی شهر تهران نیز در مراحل پایانی تصویب است.

وی با اشاره به پیشنهاد شهرداری تهران در لایحه بودجه سال 86 که مبلغ 3 هزار و 500 میلیارد تومان پیش بینی شده است گفت: بر آن هستیم تا برای شهرداری منابع پایدار تعریف کنیم چرا که سیاست شهرداری و شورای شهر توقف تراکم فروشی است.

شهردار تهران بر لزوم جذب سرمایه گذاری در شهر تهران تاکید کرد و یادآور شد: هم اکنون در سیستم تعهدی شهرداری تهران 40 هزار میلیارد تومان سرمایه شهرداری ثبت شده است و اگر نتوانیم از این میزان سرمایه برای دریافت تسهیلات و وام ها از بانک های داخلی استفاده کنیم ، در حق شهر و شهروندان ظلم کرده ایم.

وی با اشاره به طرح تثبیت واحدهای تجاری و اداری در شهر تهران گفت: با این کار علاوه بر حل معضلات مردم شهر تهران، یک بخش درآمدی نیز برای شهر تهران تعریف شد.

قالیباف خاطرنشان کرد: نبود مراکز خدماتی در شهر تهران یکی از ضعف های جدی شهر است و بر این اساس توسعه مراکز تجاری و اداری در دستور کار شهرداری قرار گرفته است .

وی همچنین گفت: با استفاده از سیستم تعهدی در شهرداری تهران تحقق وصول مطالبات امکان پذیر است و می توانیم 1000 میلیارد تومان چک های معوق را دریافت کنیم.

شهردار تهران یادآور شد: بر اساس همین سیاست مبلغ 3500 میلیارد تومان بودجه برای سال 86 و پایان کار دوره دوم شورای شهر تهران و 7 هزار و 500 میلیارد تومان  برای دوره 4 ساله فعالیت شورای شهر سوم تهران را در نظر قرار داده ایم و اساس پیشنهاد ما برای بودجه 3 هزار و 500 میلیارد تومان است.

وی همچنین از تحقق 84 درصدی بودجه سال 85 شهرداری تهران تا پایان سال خبر داد و گفت: به این ترتیب در مجموع 2 هزار میلیارد تومان از بودجه شهر داری در سال 85 محقق خواهد شد.

شهردار تهران پس از ارائه این سخنان، شورای شهر تهران را برای حضور در مراسم افتتاحیه یکی از پروژه های عمرانی ترک کرد.
 

 تاريخ : | | نویسنده : uploadv |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.