سازمان ملل متحد براساس مذاكرات صورت گرفته و براي ارتقاي سطح علوم در سطح بين‌المللي، سال جاري را به عنوان "سال جهاني زمين" معرفي خواهد كرد.

سازمان زمين شناسي واكتشافات معدني ايران روز دوشنبه با ارسال نمابري به نقل از رييس اداره علوم كميسيون ملي يونسكو اعلام كرد : در كميته مورد نظر در خصوص فعاليت‌هاي مرتبط با مسايل علوم زمين بحث و برنامه ريزي و تصميم‌گيري مي‌شود كه بر همين اساس كميته در حال تنظيم يك برنامه دو سالانه براي فعاليت‌هاي مختلفي است كه اعضا در خصوص مسايل علوم زمين مي‌توانند داشته باشند.

"محمد علي وحدت" گفت: از جمله موارد اين برنامه دو سالانه مي‌توان به برگزاري سمينارها، كنفرانس ها، اعزام افراد به سمينارهاي تخصصي ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي اشاره كرد.

وحدت ، با اشاره به حضور حقي پور نماينده كميته بين‌المللي زمين در يونسكو در جلسات برگزار شده ، خاطرنشان كرد ، بر اساس مذاكرات صورت گرفته، سال ميلادي آينده از سوي سازمان ملل متحد به عنوان سال جهاني زمين معرفي خواهد شد كه بر همين اساس برنامه‌ها و اهداف مورد نظر در اين خصوص تدوين و براي حمايت از آن به دولت ارايه خواهد شد.

رييس اداره علوم كميسيون ملي يونسكو با اشاره به اهميت مباحث مربوط به علوم زمين و لازمه پرداختن به آن از سوي همه كشورهاي دنيا، تصريح كرد: يكي از تصميمات كميته ملي علوم زمين در يونسكو، برگزاري سالانه المپياد زمين شناسي بود كه به نظر مي‌رسد به رغم مباحث بسيار عميق و جذاب موجود در اين رشته، تا به حال از آن غافل مانده‌ايم كه اميدواريم با برنامه‌هاي پيش رو و فرهنگ‌سازي مناسب به جايگاه واقعي اين علم در بين رشته‌ها دست يابيم.

وي ياد آور شد كه موضوع ژئو پارك‌ها و بحث بيماري‌هاي مختلف با منشا زمين در بين اعضاي كميته ملي زمين بسيار قابل توجه است و خوشبختانه دانشمندان ايراني از جمله اولين مبتكراني هستند كه اين بحث‌ها را در مجامع بين‌المللي از جمله يونسكو مطرح كرده و بايد گفت كه از سوي ديگر اعضا با استقبال بسيار گسترده‌اي رو به رو شده است.

دكتر وحدت با ابراز تاسف از اينكه به برخي از رشته‌هاي تحصيلي در ايران با نگاهي بازاري و با جنبه‌هاي درآمدزايي و سودآوري توجه مي‌شود، گفت: برخي از رشته‌ها در ايران به رغم عمق بالاي آنها و قرار داشتن آنها در بين رشته‌هاي علوم پايه از جمله زمين‌شناسي ، داراي جذابيت لازم براي جذب دانشجو نيستند كه معرفي بيشتر اين رشته و جذب دانشجويان نخبه در آنها جزو وظايف مراكز متولي رشته زمين شناسي است.

وي در پايان گفت: دولت نيز بايد سعي كند در مورد رشته‌هاي پايه از جمله زمين شناسي كه داراي بازار كار محدودتر و استقبال كمتري در بين عموم جامعه است، سرمايه‌گذاري هاي لازم را صورت دهد و زمينه‌هاي كار را براي نخبگان اين رشته فراهم كند.

 تاريخ : | | نویسنده : uploadv |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.