همشهری آنلاین: رسانه‌های دیداری، شنیداری و مکتوب ایتالیا در اعتراض به پیش‌نویس قانون دولت سیلویو برلوسکنی اعتصاب عمومی کردند. این رسانه‌ها جمعه 18 تیر 89 هیچگونه خبری را منتشر نکردند. تقریبا همه مطبوعات و شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی  ایتالیا در پاسخ به دعوت خبرنگاران برای شرکت در اعتصاب عمومی دست از فعالیت برداشتند.

پیش نویس دولت سیلویو برلوسکنی باعث می‌شود از اختیارات دستگاه قضایی برای شنود تماس‌های تلفنی و همچنین آزادی رسانه‌ها در انتشار مفاد تماس‌های تلفنی کاسته شود. اتحادیه ملی خبرنگاران درخواست کرده بود روز جمعه «روز سکوت» اعلام شود. اتحادیه ملی خبرنگاران اعلام کرده است این یک ابتکار نمادین برای نشان دادن انواع سکوت است که قانون تحمیل کرده است.

فعالیت خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های الکترونیکی مطبوعات از ساعت پنج صبح به وقت محلی متوقف شده است و آنها دیگر خبرهای جدید منتشر نکرده‌اند. شبکه‌های خبری نیز فقط برنامه‌های ضبط شده پخش می‌کنند و فقط در ساعت 6 صبح و ظهر امروز خبر پخش کردند و امشب نیز فقط یک وعده خبری پخش خواهند کرد.

روی صفحه شبکه تلویزیونی «رای نیوز 24» نوشته شده است: «اعتصاب خبرنگاران بر ضد قانون بستن دهان‌ها تا ساعت 6 صبح فردا ادامه خواهد داشت.» در باجه مطبوعات نیز امروز هیچ گونه نشریه‌ای به غیر از روزنامه ژورنال متعلق به خانواده برلوسکنی وجود نداشت.

پیش نویس این قانون را مجلس سنا در دهم ژوئن گذشته تصویب کرده است و همچنان به موافقت مجلس نمایندگان نیاز دارد. این پیش نویس برای ناشران روزنامه‌ها، رسانه‌های دیداری و شنیداری که منبع اطلاعات آنها شنود یا نوارهای صوتی یا ویدیویی به هنگام تحقیقات قضایی باشد، مجازات حبس به مدت دو ماه و پرداخت غرامت تا چهارصد و شصت و چهار هزار و هفتصد یورو در نظر گرفته است.

برلوسکنی از پیش نویس این قانون به اسم احترام به زندگی خصوصی افراد دفاع می‌کند اما مخالفان چپگرا و اکثریت رسانه‌های بزرگ معتقدند این یک گام برای خاموش کردن مطبوعات و جلوگیری از انتشار اطلاعاتی است که امکان دارد نخست وزیر را دچار دردسر کند.

حدود یک هفته پیش نیز هزاران نفر در اعتراض به این قانون که «قانون بستن دهان‌ها» نامیده شده و امکان دارد مجلس نمایندگان در آن تغییرات زیادی ایجاد کند تظاهرات کردند.تاريخ : | | نویسنده : uploadv |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.