هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا برای بمباران مواضع القاعده و افراد مسلح عشایر قبایل یمنی، از فرودگاه های نظامی عربستان سعودی استفاده می کنند.

به گزارش جهان، بر اساس توافق نامه پنهان آمریکا با رژیم حاکم بر سرزمین حجاز، تعدادی از فرودگاه های نظامی عربستان سعودی برای عملیات نظامی هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در کشور یمن، در اختیار نیروی هوایی آمریکا قرار گرفته است.

منابع رسانه ای در کویت با اعلام خبر حضور مخفیانه آمریکا در عربستان سعودی اعلام کرده اند دو فرودگاه مرزی نظامی جنوب عربستان تا کنون شاهد 17 پرواز عملیاتی هواپیماهای نظامی بدون سرنشین آمریکا بر علیه مواضع القاعده یمن و افراد مسلح عشایر قبایل یمنی که به صورت مسلحانه با رژیم صنعا در نبرد هستند بوده است.

بر اساس این گزارش این هواپیماها در بمباران یک سال اخیر خود بر علیه مواضع جنگجویان قبایلی یمن، از بمب های هوشنمد به ویژه بمب های الیافی استفاده می کنند، که توانایی قطع ارتباطات تلفنی و بی سیم را نیز دارد. در حالی که تاکنون گمان می رفت این بمباران ها توسط جنگنده های یمنی صورت می گرفته است.

نظامیان آمریکایی از ایستگاه های دریایی خود از آب های اطراف یمن و پایگاه های نظامی خود در قرارگاه های ستادی و عملیاتی ارتش عربستان سعودی برای کنترل و ردیابی هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می کنند.
 
منابع رسانه ای در کویت اعلام می کنند آمریکا در پایگاه هوایی العمید قطر و فرودگاه نظامی الجابریه کویت نیز هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی و بمباران کننده مستقر کرده است.

اخیرا نیز سایت ویکی لیکس اعلام کرده توافقی بین علی عبدالله صالح رئیس جمهوری حاکم بر یمن و دولت اوباما صورت گرفته است که هواپیماهای بدون سرنشین بتوانند هر نقطه مشکوک در یمن را مورد حمله قرار داده و آنها را به نیروی هوایی یمن منتسب کند.

از سوی دیگر آمریکا درخواست یمن برای استفاده از فرودگاه های نظامی این کشور برای این هواپیماها را به دلیل ضریب پایین امنیتی در کشور بحران زده یمن رد کرده است.

تاريخ : | | نویسنده : uploadv |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.