رييس جهاد دانشگاهي، رويکردهاي مهم علمي، پژوهشي و فرهنگي جهاد دانشگاهي را برشمرد و از طرح "ساجد" به عنوان رويکرد اساسي جهاد دانشگاهي در پيگيري منويات مقام معظم رهبري در راستاي نيل به اهداف جهاد دانشگاهي نام برد.

دكتر "محمدحسين يادگاري"، که براي شرکت در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت جمعي از دانشجويان دانشکده فني دانشگاه تبريز در سال 1365"، و همچنين بازديد از مراکز جهاد دانشگاهي واحد آذربايجان‌شرقي، به تبريز سفر کرده بود، در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: مهمترين انتظار و خواسته‌اي که مقام معظم رهبري در ديدارهاي مختلف خود با جهادگران داشته‌اند، پيوند روحيه تعهد و تخصص در مسائل علمي و پژوهشي است و مجموعه جهاد نيز از اين رهنمود به عنوان شاخص مهم ارزيابي فعاليت 30 ساله خود استفاده مي‌کند.

وي تصريح کرد: تحول در حوزه علوم انساني يکي از همين انتظارات است و جهاد دانشگاهي نيز پيگيري اين بحث اساسي را به عنوان يک ماموريت خاص فرهنگي در نظر دارد.

او با بيان اين که "شجاعت"، "آگاهي" و "بصيرت"، سه رکن مهم "ايمان اسلامي" از نظر مقام معظم رهبري است، مباحث فرهنگي را مهمترين دغدغه نهاد انقلابي جهاد دانشگاهي خواند و با تاکيد بر تعامل جهاد دانشگاهي با روحانيت و حوزه‌هاي علميه، گفت: ماموريت ديگر جهاد دانشگاهي پختگي نسل جوان با تکيه بر ايمان اسلامي در محيط هاي دانشگاهي است و اين نهاد در صدد است که با همکاري حوزه‌هاي علميه و روحانيت معزز، به اين هدف متعالي دست يابد.

رييس جهاد دانشگاهي افزود: در همين راستا در آينده‌اي نزديک همکاري‌هايي را با "پژوهشگاه امام خميني(ره)" که زير نظر آيت‌الله "مصباح يزدي" اداره مي‌شود، خواهيم داشت.

به گفته يادگاري، ايجاد مراکز مهم علمي و فرهنگي از قبيل ايسنا، ايکنا، ايسپا، مرکز امام(ره) و انقلاب و صندوق‌هاي قرض‌الحسنه از جمله اقداماتي است که جهاد دانشگاهي براي ارائه خدمات علمي و فرهنگي متعدد در کشور منظور داشته است.

يادگاري بر پيگيري برنامه‌هاي پژوهشي و تحقيقاتي روساي دوره‌هاي پيشين جهاد دانشگاهي تاکيد کرد و گفت: ساخت دکل‌هاي حفاري نفت در منطقه پارس جنوبي، ساخت تجهيزات موردنياز صنعت حمل‌ونقل ريلي، توليد آنتي‌بادي‌هاي مولکولي، توليد دارو از حيوانات "تراريخت" براي جلوگيري از انقراض گونه‌هاي خاص حيواني، تمايز سلول‌هاي بنيادي و استفاده از آن در سلول درماني از جمله برنامه‌هاي ناتمام روساي پيشين مجموعه جهاد دانشگاهي است که به عنوان قطب فعاليت‌هاي اين نهاد مطرح بوده و تکميل و بهره‌برداري آن مورد توجه محققان و جهادگران است.

او با اشاره به ايجاد مرکز درمان ناباروري توسط جهاد دانشگاهي آذربايجان‌شرقي، ابراز اميدواري کرد که با بهره‌برداري از اين طرح، مردم استان‌هاي همجوار و برخي از کشورهاي همسايه در آسياي ميانه نيز بتوانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

رييس جهاد دانشگاهي در رابطه با زمان دقيق بهره‌برداري از اين مرکز به ايسنا گفت: تعيين زمان دقيق بهره‌برداري از مرکز درمان ناباروري آذربايجان‌شرقي با توجه به نياز مبرم اين مرکز به امکانات و دستگاه‌هاي پيشرفته و نيروهاي متخصص در رشته زنان و زايمان با گرايش‌هايي چون تلقيح، IVF جايگزيني لقاح در رحم و... به راحتي ميسر نيست ولي با توجه به حمايت‌هاي مجموعه جهاد دانشگاهي و پيگري‌هاي مسئولان جهاد دانشگاهي استان، اين مرکز پزشکي در شرف تاسيس است و در آينده نزديک شاهد تاسيس مرکز درمان ناباروري آذربايجان‌شرقي خواهيم بود.

دكتر يادگاري روند تعامل مجموعه جهاد دانشگاهي و دانشگاه‌ها را مثبت ارزيابي کرد و گفت: ارتباط جهاد با دانشگاه‌هاي کشور در دوره‌هاي مختلف داراي فراز و نشيب‌هاي مختلفي بوده است ولي اميدواريم اين ارتباط و تعامل با همکاري مجموعه وزارتخانه‌هاي "علوم" و "بهداشت" بيشتر شود و موجبات شکوفايي هرچه بيشتر خدمات جهاد در بسترهاي دانشگاهي را فراهم آورد.

او، پروژه‌يابي و پژوهش‌محوري را مهمترين حوزه فعاليت جهاد در ارتباط با مباحث قرآني خواند و گفت: اين رويکرد مهم را علاوه بر اجرا در دفتر مرکزي در ساير شهرهاي کشور نيز به اجرا درمي‌آوريم.

رييس جهاد دانشگاهي افزود: در همين راستا از سازمان فعاليت‌هاي قرآني خواسته‌ايم تا زمينه برگزاري هماهنگ مسابقات دانشجويي با شوراي مرکزي قرآن را در دستور کار خود قرار دهد.

يادگاري، حفظ فرهنگ جهادي را زيربناي فعاليت جهاد دانشگاهي خواند و گفت: اميدواريم با همت پژوهشگران و جهادگران اين نهاد مقدس و تربيت نيروهاي نخبه، فارغ‌التحصيل و متعهد به آرمان‌هاي انقلاب و منويات مقام معظم رهبري، در اعتلا و پيشرفت دستاورهاي علمي و فرهنگي کشور سهيم باشيم.

تاريخ : | | نویسنده : uploadv |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.